mojePuncochy.cz

Historie a výroba
Co je to Nylon? PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Napsal(a) Mák   
Neděle, 19 Listopad 2006 16:57
US Patent 2.130.947 (1938)

Slovo glossary termNylon je nejčastěji používáno ve spojení s punčochami, ale skutečný rozsah využití tohoto umělého vlákna je mnohonásobně širší. Jeho objevení bylo podpořeno politickými problémy mezi USA a Japonskem v průběhu třicátých let a z nich vyplývajícího přerušení dodávek japonských přírodních vláken, především hedvábí na americký trh.
Celý článek...
 
Historie punčoch II. PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Napsal(a) Mák   
Pondělí, 09 Únor 2004 01:00

Již víme, že historie punčoch sahá až za hranice našeho letopočtu. Jaká je ale novodobá historie punčoch?

Firma DuPont poprvé představila svůj vynález - nylonové vlákno - v New Yorku v roce 1939. Ve skutečnosti písmena "ny" v názvu znamenají právě New York a zbytek - "lon" pak London. Přestože zpočátku neměli pro vynález praktického využití, firma se nakonec rozhodla zkusit syntetické vlákno jako konkurenci hedvábí na trhu ženských punčoch.

Celý článek...
 
Historie punčoch I. PDF Tisk Email
Napsal(a) Mák   
Úterý, 03 Únor 2004 11:38

Již v 8. století před naším letopočtem se řecký básník Hesiodes zmiňuje o punčochách, zřejmě ze zvířecí srsti, které se používaly jako výplň do bot. Římané balili svá chodidla, kotníky a nohy do dlouhých pruhů kůže nebo tkané látky. Později, ve 2. století n.l. máme první zmínky o pučochách, které byly sešity z tkané látky nebo kůže a na nohu se natahovaly. Pletené punčochy byly objeveny v egyptských hrobkách z období 3. - 6. století n.l.

Celý článek...
 
Výroba originálních fully fashioned punčoch PDF Tisk Email
Napsal(a) Mák   
Úterý, 03 Únor 2004 01:00

Stroj na výrobu klasických punčoch byl vynalezen již v polovině devatenáctého století, ale teprve když kolem roku 1940 přišla firma Reading Machinery Company, (Reading, Pennsylvania) se svými pletacími stroji, věci se daly do pohybu. Pletací stroje Reading vyráběla firma až do počátku 60. let. Posledním modelem této společnosti byl pletařský stroj s označením R100.

Celý článek...